Aktualności

Informacje ze świata Giant
Giant Contend najlepszą szosą wg magazynu bikeBoard

Giant Contend najlepszą szosą wg magazynu bikeBoard

419

Giant Contend zajął pierwsze miejsce w testach magazynu bikeBoard na szybką i wygodną szosówkę. Model z rodziny Giant nie dał szans konkurencji, pozostawiając w tyle modele Treka, Krossa czy Orbei.

Rowery, które magazyn bikeBoard zgromadził w teście, zostały wyselekcjonowane nie tylko pod kątem ceny, ale przede wszystkim ze względu na parametry geometrii, które tak naprawdę sprawiają, że rower możemy określić jako „wygodny”. Różnice względem maszyn ściśle wyścigowych w zasadzie koncentrują się na dwóch aspektach: pozycji oraz sterowaniu.

Rowery o komfortowej geometrii oferują bardziej wyprostowaną sylwetkę, która nie wymaga tak dużej gibkości ciała jakiej domagają się modele wyczynowe. Drugim aspektem, który sprawia, że rowery są przyjaźniejsze dla początkujących, jest stonowana charakterystyka prowadzenia.

Oba cele osiągnięte zostały dzięki modyfikacjom zaledwie kilku, ale za to bardzo istotnych, parametrów: odpowiednio dobranej, wzajemnej relacji zasięgu i wysokości ramy, kąta główki, długości tylnego trójkąta oraz rozstawu osi.

W teście magazynu szczegółowo omówione zostały zagadnienia dotyczące geometrii i dopasowania, przeanalizowano też budowę i przeznaczenie rowerów. Test pokazał, że Giant Contend plasuje się w czołówce rowerów w kategoriach "najlżejszy', "najtańszy", a także jego zakup jest jednym z najbardziej ekonomicznych.

Szczegóły testu znajdziecie w magazynie Bike Board. Ostateczną grafikę z punktacją prezentujemy poniżej.

Aktualności

Zapraszamy na pierwsze, oficjalne testy rowerów marki GIANT oraz LIV w Olsztynie. Przyjdź i przetestuj...

Czytaj więcej

Pan Mateusz z Giżycka laureatem urodzinowego konkursu Giant Olsztyn

Czytaj więcej